MEDIENA

Stalčiai gaminami iš aukščiausios kokybės ąžuolo, uosio ir klevo medienos, kurios turime sandėlyje. Esant pageidavimui, stalčius galime pagaminti iš kurios kitos medienos. Stalčiaus šonai gaminami iš 13, 14, 15 mm storio medienos skydo. Dugnui naudojama 6 mm MDF plokštė, iš abiejų pusių dengta natūraliu medžio lukštu. Esant pageidavimui, galima 9 mm storio MDF.

ĄŽUOLAS

Ąžuolas plačiai paplitęs Europoje, Azijoje bei Amerikoje, nuo senų laikų naudojamas baldų gamybai. Gražių gelsvų – rusvų atspalvių su ryškiomis metinėmis rievėmis. Tai tvirta, elastinga, ilgaamžė, atspari išoriniam poveikiui mediena. Ąžuolo mediena ilgai džiovinama, džiovinant turi polinkį trūkinėti, todėl ją apdirbant reikalinga patirtis.

AMERIKIETIŠKAS RIEŠUTAS

Riešutas – tai viena iš vertingiausių medienos rūšių. Iš jos dažnai gamina dekoratyvinius baldus arba baldų intarpus, muzikos instrumentus. Mediena blizgi, jos vidurinės dalies spalva – nuo šviesiai iki tamsiai rudų atspalvių, o periferinė dalis – kreminės spalvos. Metinės rievės tiesios arba banguotos. Su laiku mediena šviesėja. Mediena stabili, ilgaamžiška ir atspari smūgiams, nors pagal kietumą nusileidžia ąžuolui.

UOSIS

Uosis daugiausia auga Vidurio Europoje. Šviesi, gelsvų atspalvių bei išraiškingos tekstūros mediena. Šiek tiek tvirtesnė mediena nei ąžuolas.

BERŽAS

Šviesiai rusvai rudos, beveik baltos spalvos mediena. Beržas yra vienas iš plačiausiai naudojamų medienos tipų baldų gamybai. Kainos atžvilgiu panašios vertės kaip klevas ar ąžuolas.

KLEVAS

Paplitęs visoje Europoje, Amerikoje, Tolimuosiuose Rytuose. Tai labai šviesi, šiek tiek gelsvo atspalvio mediena. Dažnai naudojama kontrastui su tamsia mediena. Skiriama europietiškas klevas ir kanadietiškas klevas. Pastarasis pasižymi ypatingu tvirtumu. Džiovinant klevo medieną reikia ypatingo kruopštumo, nes klevas turi polinkį trūkinėti.

RŪKYTAS ĄŽUOLAS

Amoniako dūminimas – tai medienos apdailos procesas, kuris tamsina medieną ir išryškina grūdėtą medienos tekstūrą. Geriausiai šis procesas veikia baltą ažuolą, kuris dažnai vadinamas „rūkytu ąžuolu“.

DĖMESIO! Medienos atspalviai realybėje gali skirtis.

lt_LT
en_GB fr_FR lt_LT